۱۲ خرداد ۱۳۹۳

عصمت و عفت و


بی‌چاره ژیل ژاکوب. گفت من سینمای ایران را بوسیدم. کیارستمی یا لیلا حاتمی فرقی نمی‌کنند. برای من نماینده سینمای ایرانند. حالا از صبح تازه رسانه‌ها متوجه شدند و من تا حالا هفتادهزار مرتبه نه، صد بیست و چهار هزار بار دیدم بوسه بر سینمای ایران را.  در دنیا، هیچ کجا هیچ مسئله‌ای دیگر نیست. هر دو شرق و غرب خوب به مبارزات بر حق‌شان ادامه می‌دهند. جالب هم این است که وقتی واژه‌ها را ترجمه کنند، واژه‌های مقام‌های ایرانی را خیلی سوررئالیستی می‌شود. مثلا عصمت و عفت و چند تا دیگر از نام‌های خاص زنان را. باید به لیلا حاتمی می‌گفتن که تو نماینده سینمای ایران نیستی. تو نماینده عصمت و عفت و چند تا چیز پاک دیگری.  ژیل ژاکوب هم می‌گفت من عصمت و عفت و این‌ها را بوسیدم. خلاصه، خدا آخر و عاقبت همه را به خیر کند. 

.
رسانه‌ها نوشته‌اند لیلا حاتمی معذرت خواست. زیرش مردم کامنت گذاشته‌اند. مردم فرانسه. بدو بیرا- بیراه گفته‌اند به اسلام. یکی نوشته ژیل ژاکوب هشتاد و چند ساله است و خودشان با دختران یازده ساله وصلت می‌کنند. یکی به بوکو حرام اشاره کرده. دیپلماسی خوبی دارد ایران. خیلی خوب سیاست جدایی‌طلبی را از اسلام‌گرایان و جهادگرایان  پیش می‌برد.
فردا هم روز انتخابات اروپاست. مارین لوپن هم بر ضد مهاجر و مسلمان تبلیغ می‌کند. مهاجرین هم از سیم‌های خاردار خودشان را بالا می‌کشند و به این سو پرت می‌کنند. پاره می‌شوند. این سو اروپاست........

هیچ نظری موجود نیست: