۲۶ بهمن ۱۳۹۱

باز هم قطر


وبلاگ پشت پلاس می‌ماند
مدت‌هاست دستی بر سر و صورت وبلاگ نکشیده‌ام
تاریخ این نوشته ششم فوریه است


چند بار از قطر نوشته بودم. حالا هم مدت کمی است این‌جا صحبت قطر است. چون دارد فرانسه را می‌خرد. از این هم نوشته بودم و وهابیت‌اش را به این‌جا و آن‌جا صادر می کند. دیشب در یک برنامه تلویزیونی توضیح می‌دادند که وهابیت عربستان با وهابیت قطر فرق می‌کند و گاهی این دو وهابیت با هم دعوای‌شان می‌شود یا بهتر است بگویم به رقابت در می‌آیند. قطر جای خیلی کوچکی است و با پولی خیلی زیاد. وسط عربستان و ایران. می‌گویند قطر شده‌است خاک غرب. یعنی غرب با قطر نقشه جدید خاورمیانه را می‌کشد. پولش‌اش را خرج می‌کند. برای خودش سرمایه‌گذاری می کند و نقشه غرب و اسلام وهابی‌اش را می‌چیند. تیم فوت‌بال می‌خرد. جوانان حاشیه نشین پاریس را می‌خرد.  و در فوت‌بال و جوانان حاشیه نشین پاریس هم بسیار مسلمان هست و گرایش به وهابی‌گری.
می‌گویند که قطر وقتی- در واقع وقتی فرانسهِ سارکوزی با کمک قطر پرستاران بلغار زندانی و اسیر قذافی را آزاد کرد، در مقابل‌اش از فرانسه خواست که در صورت انجام معاملات ملکی در خاک فرانسه مالیات ندهد. یعنی امروز اگر یک فرانسوی آپارتمانی بخرد به مبلغ دویست هزار یورو و دو سه سال دیگر  بخواهد آن را بفروشد، سی و پنج در صد از اضافه قیمت بعد از فروش  را باید به دولت مالیات بدهد. اما قطری از خرید و فروش املاک مالیاتی به دولت فرانسه نخواهد داد.
قطر امروز در تمام کشورهای اروپایی، اروپای جنوبی تا یونان پول خرج می‌کند و سرمایه‌گذاری می‌کند.
چند روز پیش هم نوشتم که صدای رسانه‌ها در آمده بود که قطر دارد به جهاد‌گرهای مالی کمک می‌کند و سربازان فرانسه دارند با آن‌ها می‌جنگند و از آن طرف ما از همان‌ها که مورد حمایت قطر هستند در مصر و در لیبی و سوریه حمایت می کنیم. می‌گویند همان‌طور که شیراک دوست حریری بود- شیراک و همسرش بعد از بی‌کاری تا مدت‌ها در یکی از آپارتمان‌های اشرافی آقای حریری در پاریس می‌نشستند، نزدیک موزه لوور. بله، همان‌طور که حریری دوست شیراک بود، امیر قطر دوست سارکوزی‌ست. دوستی‌های دست و دل بازانه‌ای هم هست.

می‌گویند قطر فرانسه را به لیبی فرستاد. می‌گویند که وهابی‌ها در جایی در لیبی مشغول تمرین‌های نظامی هستند. می‌گویند در همان نفشه خاورمیانه غرب بخصوص امریکا از اخوان‌المسلمین خیلی راضی است. موافق بازار آزاد و لیبرالیسم. ، بدون سندیکا. بدون حقوق کارگر و کارمند. ساختن مسجد.
دوستان تونسی من می‌گویند که قطر در همه رستاخیزهای عرب به نفع اسلام‌گرایان دخالت کرد. می‌گویند تلویزیون الجزیره تخم نفرت می‌کارد. دوست عراقی من می‌گوید بدون تلویزیون الجزیره اتفاقات سوریه امکان‌پذیر نبود. کسی از صفحه فیس‌بوک گوینده معروف زن تلویزیون الجزیره  نوشته‌هایی در دفاع از هیتلر می‌خواند.  و سخن‌رانی‌های روحانی مشهور، رهبر معنوی اخوان‌السلمین، قرضاوی هم بر ضد اسرائیل و یهود در همه جا بر همین وب پیدا می‌شود. چند وقت پیش به دلیل همین سخن‌رانی‌هایش سارکوزی مجبور شد به فرانسه راه‌اش ندهد.

می‌گویند نقشه غرب را که قطر اجرا می‌کند بر علیه ایران  و شیعه است.  و درست در این وضعیت است که آقای احمدی‌نژاد به مصر سفر می‌کند  و آن‌جا مجبور به شنیدن سخنان شیخ الازهر می‌شود. من امروز صبح خبر را از رادیوی این‌جا هم شنیدم این پذیرایی از احمدی‌نژاد را.  و حالا شروع داستان است. غرب مثل همیشه خودش را درقصه‌ای درگیر می‌کند که پایانش را نمی‌داند. ایران اگر زود نجنبد  دیر خواهد شد. آقای احمدی‌نژاد از پس این معادلات شکل گرفته و در حال شکل گرفتن بر نمی‌آید. روزی گمان می‌برد که جای بن لادن را نزد مردم عرب خواهد گرفت. آن قبل از انتخابات ۸۸ و قبل از بهار عربی و قبل از ماجرای سوریه بود. سرعت تغییرات مجال نمی‌دهد. تغییرات را هم کسی دیگر پیش‌بینی نمی‌کند.  در غرب جز اقتصاد نمی‌بینند. هیچ‌کس  به واقع تروریسم را جدی نگرفته است. برای پلسی کردن فضا خوب است و توجیه سرکوب  و شکنجه.  و تحریک سرویس‌های جاسوسی و اطلاعات و روانی کردن مردم. اروپا حتی نمی‌تواند از ارزش‌های خود دفاع کند. در برابر قطر زانو می‌زند.
جمهوری اسلامی زودتر باید سر عقل بیاید. روحانیت باید زودتر این را بفهمد. امیدوارم سخنان شیخ الازهر را همه در ایران شنیده باشند و فکری به حال خودشان بکنند. به حال اسلام و به حال ایران.

هیچ نظری موجود نیست: